[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

POZVÁNKA

K POKUSU O REKORD 2007
Marie, Mařenko, Maruško,...
Jane, Jendo, Honzo, Jeníčku,...

přijměte (i jednotlivě) naše srdečné pozvání k účasti na akci, která je oslavou všech nositelů jmen Jan a Marie - letos s audiovizuální vzpomínkou na úžasnou osobnost Jana Wericha.
Jako každoročně se v den státního svátku upálení Mistra Jana Husa 6.července od 9 do 17 hodin uskuteční pokus o překonání českého, evropského a světového rekordu v setkání co největšího počtu Jeníčků a Mařenek u Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora u Pardubic (www.pernikova-chaloupka.cz).
VTZ Setkání Jeníčků a Mařenek - Mistr Jan Hus
K setkání Jeníčků a Mařenek byla vydána výroční turistická známka s připomenutím osobnosti Mistra Jana Husa
Rozhodce agentury Dobrý den z Pelhřimova bude ověřovat počet nositelů jmen Jan nebo Marie, kteří se třeba i jednotlivě v době konání rekordu osobně dostaví do Perníkové chaloupky č.p.38 na území obce Ráby u Pardubic, podají Žádost o zápis do Perníkové matriky a svoji totožnost prokáží věrohodným úředním dokladem. Za jména Jan nebo Marie jsou právoplatně uznány i jejich zdrobněliny v křestním jméně nebo příjmení (např. Jeníček, Honzík, Mařenka, Maruška, ...) i jejich zahraniční varianty, použité v jednotlivých národních verzích pohádky bratří Grimmových (Hans, Greta, Janko, Hansel, Jas, Marienka, Gretel, Malgosia,...).
Setkání Jeníčků a Mařenek 2005 - Jan Honza Lušovský
Kreslíř, humorista a učitel stolničení Jan Honza Lušovský
Pro veřejnost bude otevřena Síň slávy nositelů jmen Jan a Marie, je připraveno občerstvení v Otesánkově světničce a zajímavý doprovodný program. Těšíme se na Vaši návštěvu.

(šm)

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 26.06.2007 v 19:05 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm