[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Jeníčkové a Mařenky mají rekord!

Do Perníkové chaloupky v Rábech zavítal kromě dětí i světový rekord!
RÁBY - Již tradiční setkání nositelů jmen Jan a Marie proběhlo v pátek na místě více než příhodném - Perníkové chaloupce v Rábech. Akce, jež proběhla u příležitosti státního svátku upálení Mistra Jana Husa, pomohla vytvořit český, evropský, ale i světový rekord v počtu přítomných Jeníčků a Mařenek na jednom místě.
Setkání Jeníčků a Mařenek 2007
Uvnitř Perníkové chaloupky byla zejména pro malé návštěvníky k vidění spousta zajímavých věcí. Foto: Deník/Tomáš Kubelka
Každý nositel těchto pohádkových jmen, který se zapsal do Perníkové matriky, tak pomohl překonat a vytvořit nový rekord - 151 Jeníčků a 97 Mařenek! Nejmladšímu Jeníčkovi bylo teprve pět měsíců, tomu nejstaršímu zase naopak dvaasedmdesát let.
"Jsem moc rád, že nás lidi přišli podpořit a rekord získat," radoval se Luděk Šorm, hlavní organizátor pátečního pohádkového dění.
Setkání Jeníčků a Mařenek 2007
Pardubický deník 7.7.2007 s.3
"Akci, kterou pořádáme každý rok, doplnila tentokrát audiovizuální vzpomínka na Jana Wericha, ke které patřila i výstava knih s ním spojená. S tou nám velmi pomohla Krajská knihovna Pardubice," řekl Luděk Šorm.
"Mám radost, že je celá akce rok od roku populárnější a lidé se k nám rádi vracejí," pochvaloval si Šorm návštěvnost, na které se proměnlivé počasí posledních dní nijak výrazně nepodepsalo.

Jiří Sejkora
Pardubický deník 7.7.2007 s.3
Foto: Tomáš Kubelka

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 07.07.2007


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm