[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Historie perníku na padesáti stranách

Pardubicko- Historii pardubického perníku mapuje nově vydaná publikace Pardubický perník. Na jejím vzniku se podíleli autoři Jiří Paleček, Petr Borovec a Jan Řeháček.
"Padesát stránek textu a bohatý fotografický materiál postihuje srozumitelnou formou historii i současnost tohoto vpravdě pardubického symbolu, který překročil hranice a stal se jedním z deseti chráněných výrobků tuzemska," uvedl Josef Hrstka z Klubu přátel Pardubicka.
Sousedské slavnosti 2008
KŘEST nové "perníkové" publikace byl velmi slavnostní. Odehrával se v Perníkové chaloupce v Rábech. Foto: Deník/Tomáš Kubelka
Myšlenku této publikace nosil několik let v hlavě jeden ze spoluautorů Jan Paleček. "Jeho historický úvod, zmapování historie tohoto sladkého řemesla ve světě a na Pardubicku je více než encyklopedické. Čtenáři tam najdou i popis původní domácké manufakturní výroby," přiblížil Hrstka.
Další obsáhlou část publikace tvoří příspěvek Petra Borovce - Z historie průmyslové výroby na Pardubicku. "Autor čtenáře provede šesti nejznámějšími firmami na výrobu perníku v meziválečném období," konstatoval Josef Hrstka.
Současnost pěti firem pak zkompletoval Jan Řeháček s použitím barevných i historických černobílých fotografií. V publikaci nechybí ani představení unikátního perníkového hejtmanství pod Kunětickou horou.

Monika Suchá
Pardubický deník 14.7.2008 s.2

Pardubický deník 14.7.2008 - publikace o perníku
DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 14.07.2008


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm