[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Pod Kunětickou horu se vrátí VŘSR

Kunětická hora - Není zkratka jako zkratka. Zítra se sice pod Kunětickou horou bude konat VŘSR, ale rozhodně nepůjde o připomínku ruského puče z roku 1917. Tentokrát nebude VŘSR znamenat Velká říjnová socialistická revoluce, ale Velké říjnové sportovní rekordy.
Celá akce má název Perníkiáda s VŘSR a bude se konat zítra od 10 do 17 hodin u perníkové chaloupky pod Kunětickou horou. "Připravený bude běh za drakem, hledání živé vody, čapí stoj na jedné noze, hod koštětem do dálky, liščí běh s pytlem zázvoru, popelení, hod oříšku do Popelčina střevíčku či obskakování žabí královny," uvedl organizátor Luděk Šorm. Nepůjde však jen o to, různých disciplín se zúčastnit. Pořadatelé mají totiž přichystanou metodu, pomocí které budou jednotlivé výkony porovnávat s těmi, jež děti vytvořily v předchozích ročnících. "Soutěžit může každý příchozí, výsledky budou přepočítány podle věku a pohlaví soutěžícího, aby se odstranil případný handicap. Velké Říjnové Sportovní Rekordy z letošního roku budou překonávány v letech následujících," dodal organizátor.
Otevřeno bude i Muzeum perníku s ukázkou pečení staročeských dekorativních perníčků, občerstvení zajistí Otesánkova mlsárna a útulna U všech čertů.

(tum)
Mladá fronta DNES - pardubický kraj
27.10.2008 s. D2

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 27.10.2008 v 12:36 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm