[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Perníková chaloupka vede papírovou válku s úředníky

Ráby - Pohádkové expozice pod středověkým hradem byly rozhodnutím pardubického magistrátu dočasně uzavřeny
Perníková chaloupka byla nucena dočasně uzavřít své pohádkové expozice pod hradem Kunětická hora!
Bez dokumentace
"Na vině je administrativní překážka, která v uplynulých 126 letech bohaté historie tohoto objektu úřadům nevadila," řekl provozovatel Perníkové chaloupky Luděk Šorm.
"Bývalému Loveckému zámečku z roku 1882 chyběla stavební dokumentace, což u historického objektu nebylo nic neobvyklého. Podle dřívějšího zákona ji měl majitel povinnost pořídit jen tehdy, pokud mu to stavební úřad nařídil, což se nestalo. Pak se ale změnil zákon, a tak jsem pardubickému stavebnímu úřadu dal najevo, že chci splnit svou zákonnou povinnost a pořídit novou dokumentaci. To jsem také udělal a požádal stavební úřad o její ověření. Poté, co přišel zkontrolovat, zda plány odpovídají skutečnosti, vydal zákaz užívání stavby, jelikož je užíván k jinému účelu než v případě ústavu sociální péče. Podle mého názoru to však není účel stavby, ale název organizace, která podobně jako my poskytovala kulturní, vzdělávací, zábavní a stravovací činnost. Přitom souhlas se změnou účelu užívání budovy vyjádřila obec, hygiena, hasiči i památkáři, kteří jasně napsali, že dochází k redukci, nikoliv rozšíření současného rozsahu služeb," sdělil provozovatel Perníkové chaloupky.
Jarmark nebude!
"Když jsem měl všechny potřebné souhlasy, vypracoval jsem žádost o zrušení zákazu užívání stavby. Nyní jsem nucen čekat, až na mě bude mít stavební úřad čas," prohlásil Luděk Šorm. "Je to absurdní úřední martyrium, papírová válka. Je smutné, že na ní musí doplácet děti. Vždyť jen za prosinec jsme zatím byli nuceni zrušit čtyřicet naplánovaných zájezdů. A ani Vánoční jarmark, který se měl konat v sobotu, nebude," pravil smutně provozovatel Perníkové chaloupky.
"V našich expozicích jsem si z úředníků dělal trochu legraci. Ti mi nyní dali pocítit, co je to majestát úřední moci," nechal se slyšet Luděk Šorm.
Úřad promluví v úterý
Stavební úřad pardubického magistrátu se v pondělí k této kauze nevyjádřil. Své stanovisko ale přislíbil poskytnout v úterý.

Tomáš Dvořák
Pardubický deník 9.12.2008 s.1

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 09.12.2008 v 19:58 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm