[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

O Bílé sobotě bude v Perníkové chaloupce premiéra Bílého perníku!

Paní Ježibaba si pro návštěvníky Perníkové chaloupky připravila na letošní Velikonoce opravdovou novinku.
O Bílé sobotě 11.4.2009 budou mít možnost poprvé vidět Bílý perník. Jedná se o celosvětovou novinku, která podle paní Ježibaby vejde do dějin perníkářského řemesla. Jedná se o kombinaci dvou osvědčených postupů - vytlačovaného a zdobeného perníku. Bílý perník má na svém povrchu kromě ozdobné cukrové polevy i reliéf, který získal vytlačením do dřevěné formy (viz foto). Do učebnic perníkářského řemesla, se tak po letošních Velikonocích bude muset dopsat věta, že: "Bílý perník se poprvé prodával o Bílé sobotě v Perníkové chaloupce".
Bílý perník
Bílé perníky zdobené s vytlačovaným reliéfem
Bílé perníky nebudou samozřejmě jedinou atrakcí pro velikonoční návštěvníky Perníkové chaloupky. Ti uvidí v sobotu i v neděli vždy jak se zdobí velikonoční kraslice, k mání budou pomlázky čerstvě upletené z vrbových proutků a v neděli se budou moci návštěvníci přiučit, jak se taková pomlázka plete. K vidění bude i zdobení perníčků cukrovou polevou a ke koupi bude například ručně malovaná keramika. V expozici bude také instalována nová vitrína s kolorovaným vytlačovaným marcipánem, až z Ostravy. Občerstvit se můžete v útulně U všech čertů.
Bílý perník
Bílé perníky
O Velikonocích bude Perníková chaloupka otevřena denně od 9.00, poslední putování pro perníčky začne v 16.30 hodin. Přijďte, těšíme se na Vás!

(šm)

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 05.04.2009 v 15:19 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm