[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Sousedské slavnosti se vydařily

Ve sváteční den 8. května 2009 se v areálu Perníkové chaloupky u Pardubic uskutečnil již druhý ročník Sousedských slavností, které připravuje Ježibaba se svými sousedy či přáteli a ve spolupráci s MAS regionu Kunětická hora.
V programu slavnosti se představilo Perníkové hejtmanství, jež se nalézá za sedmero horami a za devatero řekami, v sladkém srdci Evropy. Zatímco o jeho hlavním městě se léta vedou spory - prý je to jakýsi bájný "Perníkov", Úřad vlády Perníkového hejtmanství spolehlivě najdete v Perníkové chaloupce pod středověkým hradem Kunětická hora.
Sousedské slavnosti 2009
Slavnostní vyšívaný prapor Perníkového hejtmanství zdobil průčelí Perníkové chaloupky
Nejdůležitější osobností tohoto pohádkově krásné části světa je paní Ježibaba - žena mnoha tváří a různé délky vousů. V mládí mívá pod nosem a na bradě hladko nebo jenom drobné chmýří, avšak nejstarší známé Ježibabě je již kolem 750 let, a ta má pořádný plnovous! V Perníkové chaloupce má stále plno návštěvníků, dětí i dospělých - kdo zaklepe, pozdraví a poprosí, perníčky dostane.
Sousedské slavnosti 2009
Mladá paní Ježibaba, jež zaskočila za Ježibabu starou a vousatou, každému návštěvníkovi Perníkové chaloupky předala medový perník.
Do Perníkového hejtmanství se můžete snadno přestěhovat - Realitní kancelář Perníkového hejtmanství nabízí atraktivní bydlení za zajímavé ceny. A to včetně pozemku, čísla popisného i výpisu z Katastru perníkových nemovitostí.
Sousedské slavnosti 2009 - Realitní kancelář perníkových nemovitostí
Realitní kancelář perníkových nemovitostí nabízela atraktivní bydlení za bezkonkurenční ceny v ulicích Pavla Janoše a Jarmily Janurové. Někteří zájemci přivítali i možnost hypotečního úvěru se 100% akontací.
Novinku na Sousedských slavnostech představil i řezbář ing. Oldřich Kvapil, nositel lidové tradice. Z jeho nejnovější formy s reliéfem hradu Kunětická hora pekla paní Ježibaba voňavé perníky.
Sousedské slavnosti 2009 - Ing. Oldřich Kvapil, řezbář forem
Ing. Oldřich Kvapil předváděl své mistrovství v Medovém ráji Perníkové chaloupky.
Na slavnosti Perníkového hejtmanství zavítali vzácní hosté, a to nejenom z nedalekých Pardubic (perníkářské firmy JaJa a Pavla Janoše), ale i z daleka (perníkářky PhDr. Dana Holmanová z Podkrkonoší a ing. Alena Křibíková ze Severní Moravy). Navštěvníci využívali služeb mobilní perníkářské dílny pro vytlačování perníků do dřevěných forem, uměleckého kováře, ražby mincí a dalších trhovců z blízka a okolí.
Sousedské slavnosti 2009 - ražba mincí
Ražba mincí byla dokonale fungující směnárnou: za 20 Kč si zájemce mohl vyrobit minci, jež platí všude, kde ji uznají.
Na program v areálu Perníkové chaloupky, jenž byl přístupný od 9 do 17 hodin zdarma, navázala nabídka hradu Kunětická hora se střeleckým dnem a westernové show u Restaurace pod Kunětickou horou. V průběhu dne bylo možné navštívit i Slavnosti perníku v Pardubicích na zámku (vzdáleno cca 5 km).
Sousedské slavnosti 2009
Prosluněné počasí lákalo ke koupi slaměného klobouku.
Prosluněné (takřka letní) počasí přivedlo na Sousedské slavnosti Perníkového hejtmanství tisíce návštěvníků z různých koutů republiky. Ve stínu staletých stromů a pod slunečníky nám všem pospolu (posousedsku) bylo fajn.

(šm)

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 12.05.2009 v 18:44 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm