[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Kam na sv. Václava? Do Království perníku!

Ve státní svátek sv. Václava 28. září 2009 od 9 do 17 hodin otevře své brány KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU pod hradem Kunětická hora u Pardubic.
Již tradičně se sjíždějí do Perníkové chaloupky u Pardubic ve svátek svatého Václava malí i velcí návštěvníci, aby si v den Svatováclavské perníkové tlačenice sami mohli zkusit vytlačit, vykrojit a upéci staročeský perníček - třeba právě ten s motivem českého krále.
Svatováclavská perníková tlačenice 2008
Svatováclavská tlačenice perníku
Po celý den budou mít příchozí návštěvníci možnost nejen nakoupit u řemeslných stánků, seznámit se s ukázkou tradičního zdobení perníčků či vidět šikovné ruce Mistra řezbáře pana ing. Oldřicha Kvapila při vyřezávání perníkových forem. Neméně důležitým bodem svátečního programu je pak představení Lidového divadla Tereza Marcely Slavíkové, které v průběhu celého dne opakovaně sehraje frašku trhající bránice nazvanou "Jak to vlastně bylo s knížetem Václavem?"
Svatováclavská perníková tlačenice 2008
Lidové divadlo Tereza
Celosvětově unikátním počinem a naprosto výjimečným zážitkem pro všechny bude nepochybně 1. světová prodejní VÝSTAVA PERNÍKOVÉHO ZVÍŘECTVA! Ta vyvrcholí ve 14.30 hodin veřejnou dražbou velkého čuníka z perníku a dalších zvířátek, kterou bude moderovat Petr Jančařík a jejíž výtěžek bude věnován ve prospěch Mateřské školy obce Ráby. Sváteční den u Perníkové chaloupky pak vyvrcholí úderem 15. hodiny při slavnostní korunovaci KRÁLE PERNÍKU.
Koruna
Kdo se stane Králem perníku ?
Až do 16.30 hodin bude možno zahájit prohlídku expozic Muzea perníku s Perníkářskou dílnou Ježibaby a v Medovém ráji obdivovat více než tisíc perníků z různých koutů republiky. Mlsné jazýčky si příjdou na své v Otesánkově cukrárně v 1. patře Perníkové chaloupky. Přepadne vás hlad a žízeň? Pošleme vás ke Všem čertům - je to blíž než do Prčic (hned pod terasou).
Perníková chaloupka v Rábech pod hradem Kunětická hora u Pardubic se těší na Vaši návštěvu. Za každého počasí.

(šm)

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 22.09.2009 v 08:08 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm