[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Inkvizice by jásala, Pardubicko 'zatočilo' s čarodějnictvím!

Pardubicko - Nejen v Pardubicích a okolí vzplály desítky ohňů, aby zprovodily ze světa čarodějnice...
Desítky vater, pyramid, táboráků či jen obyčejných ohýnků se rozhořelo v pátek večer v okolí Pardubic. Třicátý duben je totiž od nepaměti vyhrazen pálení čarodějnic. Ani letošní "čarodějnické" datum nebylo výjimkou.
Největší oheň byl pod "Kuňkou"
Tradičně největší akce se konala pod Kunětickou horou. Tam na organizované pálení dorazilo zhruba sedm tisíc lidí! Areál byl otevřen již od čtrnácté hodiny a první lidé se pod "Kuňku" začali trousit již brzy odpoledne. Bohatý doprovodný program okořenila kapela Děda Mládek Ilegal Band, která je v poslední době v Pardubicích dost často. "Před týdnem jsme tady hráli vašim hokejistům," vykřikoval za neúnavného tlučení do malého bubínku frontman skupiny zvaný Mersí.
Přibližně ve 20.30 hodin pak vzplál oheň, který byl podle organizátorů největší v celém kraji! Součástí čarodějnického reje byl i obří ohňostroj.
Samotné akci pod "Kuňkou" předcházela v nedaleké Perníkové chaloupce volba Miss čarodějnice, kde si několik desítek malých holčiček ve věku od dvou do deseti let zahrálo na ježibaby.
Menší ohně pak vzplály i v nedalekých Němčicích, kde doprovodný program obstarala reprodukovaná hudba.
Hasiči museli vyjet pouze jednou
Rozsudky inkvizitorů se tentokrát obešly bez zranění a výraznějších škod. Podle našich informací nedošlo v pátek večer a v noci na sobotu k žádnému narušení veřejného pořádku. Hasiči kvůli požáru způsobenému pálením čarodějnic vyjížděli jen jednou. Naštěstí nešlo o nic velkého "Do Litětin vyjížděli hasiči z Holic, Dolní Rovně a Ostřetína dvacet minut po dvacáté hodině. Tady při pálení čarodějnic došlo k ohrožení okolních stromů, a tak hasiči provedli jejich ochlazení a vrátili se zpět na základny," potvrdila našemu Deníku tisková mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Jan Šafář
Pardubický deník 3.5.2010 s.3
fotogalerie: Luboš Jeníček

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 03.05.2010 v 21:00 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm