[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Ježibaba pod Kuňkou žádá omluvu politiků

Kunětická hora - Konečně někdo vnesl do konfrontační předvolební kampaně trochu nadhledu, vtipu a nadsázky.
Ale nikdo by asi nečekal, že to bude až profesionální ježibaba z Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou. Napsala až dojemně rozhořčený dopis, v němž se ohradila proti tomu, aby se o ní mluvilo v souvislosti s jakýmikoliv variantami povolebních koalic, především pak mezi ČSSD a KSČM.
Ježibaba
Profesionální ježibaba v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou v podání Aleše Vostřeze.
Reagovala tak na výrok Jiřího Paroubka na mítinku v Pardubicích, kde prohlásil, že "po volbách nebudou ani komunisti ve vládě, ani ježibaby". Poté to hned musel žehlit u uraženého šéfa komunistů Vojtěcha Filipa, což neuniklo ježibabě pod Kuňkou. A u té to zase včera žehlil pardubický krajský lídr sociálních demokratů Miroslav Váňa.
"Naši ježibabu můžu uklidnit. Nemusí mít žádný strach z vládní spolupráce nebo dokonce koalice, kdy by vedle sebe seděli pánové Paroubek a Filip, to skutečně nehrozí," vzkázal jí Váňa.
Ale nedalo mu to, aby si nepřisadil. "Naopak ale ježibabu obdivuji, že se nebojí vlády pravicové, kdy se spojí ODS 1 alias skutečná ODS, ODS 2 jakožto TOP 09 a s nimi ODS 3 v podání Věcí veřejných. To ježibabě nezbude na chaloupce už ani jeden perníček, až ji hoši zprivatizují, vytunelují a rozprodají," varuje Váňa.
Nikoliv uražená, ale vtipná byla i jednička královéhradecké krajské kandidátky KSČM Soňa Marková.
"Ježibaba se skutečně nemusí bát, vždyť pod Kuňkou se každoročně v září konají setkání našich stoupenců, kterých vždy přijede kolem pět šesti tisíc, ale ježibaba při nich nikdy nepřišla k úhoně. A ani jí to nehrozí, díky naší podpoře malého a středního podnikání by si mohla chaloupku naopak ještě rozšířit," uvedla Marková.
Aspoň trochu úsměvu v kampani uvítal i pardubický lídr TOP 09 Pavel Severa. Ten v reakci na Paroubkovy ježibaby varoval naopak před Marťany, za kterými se budou skrývat právě komunisté.
"Ujišťování Paroubka o nespolupráci s komunisty bude mít jen takové trvání, jaké sám uzná za vhodné," řekl Severa. A ani jeho TOP 09 se ježibaba pochopitelně bát nemusí, vždyť i tato strana podporuje drobné živnostníky...

Autor: Kamil Dubský
Deníky Východní Čechy 12.5.2010 s.5

"Do žádné vlády se nechystám!"
Pracuji jako Ježibaba v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou. Cítím se být dotčena výroky pánů politiků, které jsem si přečetla v denním tisku. Mohu potvrdit pouze to, že se nestanu členkou příští vlády, a že se k tomuto kroku nechystá ani žádná z mých kolegyň (a to jsme měly nedávno slet, takže mám informace z první ruky). Nechápu proč se soudruh Filip cítí dotčen, pokud je on a jeho strana přirovnávána k Ježibabám. Měl by si tohoto příměru naopak cenit a vážit. Kupříkladu mně je již 750 let, jsem řádná živnostnice, peču perníčky a každý den bavím návštěvníky v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou. Není pravda, že jsem zlá a strašidelná, můžete se na to zeptat Jeníčků a Mařenek, co za mnou chodí na návštěvu. Naopak já mám opravdový a nefalšovaný strach z pánů Filipa a Paroubka, protože kdyby se tito pánové spolu se svými stranami dostali po volbách k moci, tak by i nám Ježibabám a dalším živnostníkům bylo ouvej. Proto se chci jednoznačně ohradit proti tomu, abychom já a mé kolegyně byly jakkoliv mediálně spojovány s těmito pány a zároveň oba tyto pány žádám, aby se nám omluvili, za nepravdivá přirovnání, kterých se dopustili.

S pozdravem Aleš Vostřez,
profesionální ježibaba

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 12.05.2010 v 21:29 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm