[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Pozvánka na Medobraní s dětským dnem u Perníkové chaloupky

Pod záštitou obce Ráby, zastoupenou starostkou paní Zdeňkou Morchovou, a ve spolupráci s pardubickým Svazem včelařů, především s rodinou včelaře pana Josefa Vlacha, připravili provozovatelé pohádkového světa pod Kunětickou horou u Pardubic již šesté Medobraní, které se letos uskuteční v sobotu 28. a v neděli 29. května vždy od 9 do 16.30 hodin.
Návštěvníci se seznámí nejen s technikou a způsobem odběru plástů ze včelích úlů, ale také s vytáčením čerstvého medu a jeho dalším zpracováním.
Medobraní a Den dětí 2010
Pan Josef Vlach na Medobraní 2010
Chybět nebude ani ochutnávka a prodej vytočeného medu či doplňkový prodej medoviny, svíček ze včelího vosku, propolisu a dalších včelích produktů.
Medobraní a Den dětí 2010
Medobraní 2010
Děti se mohou těšit na soutěže a hry o sladké ceny a rodiče se budou moci zastavit a nakoupit u některého z jarmarečních stánků a připomenout si tak mnohdy zapomenutá a opomíjená řemesla našich babiček a dědečků...
Medobraní a Den dětí 2010 - pohádka o Smolíčkovi, Domov pod Kuňkou
Medobraní a Den dětí 2010 - pohádka o Smolíčkovi, Domov pod Kuňkou
V neděli odpoledne od 14.00 hodin program dětského dne obohatí divadelní vystoupení klientů Domova pod Kuňkou, které již vloni mělo velký úspěch a ohlas návštěvníků. Letos zahrají pohádku "O neposlušných kůzlátkách". Mnozí z účinkujích v Perníkové chaloupce bydleli v době, kdy zde byl Ústav sociálních služeb pro mentálně postižené.
Příjemné chvíle "s medovými zážitky z Perníkové chaloupky" strávíte v Muzeu perníku a pohádek s Perníkářskou dílnou Ježibaby a Medovým rájem, v útulně U všech čertů (nikdo neví, proč se tak jmenuje...) a v Otesánkově mlsárně s bohatou nabídkou zmrzlinových pohárů. A bude i Červená Karkulka a letošní novinka: PEČENÍ HOLUBI převážně rostlinného původu!
Přijďte, těšíme se na vás za každého počasí.

(šm)

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 23.05.2011 v 19:29 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm