[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Překonáme 6. července rekord nositelů jmen Jan a Marie ?

Jako každoročně se letos ve státní svátek Mistra Jana Husa dne 6. 7. 2011 uskuteční Setkání Jeníčků a Mařenek u Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou u Pardubic.
Celodenní program v areálu Perníkové chaloupky, který bude moderovat Marie Schillerová, připomene řadu osobností, nositelů jmen Jan a Marie, přinese setkání se zajímavými hosty, mezi nimi opět nebude chybět herec Jan Přeučil (s Evou Hruškovou zahrají pohádku "O Šípkové Růžence" s mnoha písničkami a nezapomenutelnými loutkami), veselé kreslení Jana Honzy Lušovského, lesní rohy Jana Šustra, turnaj pro dospělé o cenu Jana Bechera, pohádky o Honzovi v podání divadla Ahoj z Chrudimi, poutavé vyprávění Jana Řeháčka, tradiční jarmark a zábavu pro lid chudý i bohatý, od pacholků až po staré báby...
Po 14. hodině se na Setkání Jeníčků a Mařenek vrátí jeho host z roku 2005 - moderátor Jan Rosák a pokřtí novou výroční turistickou známku se svým portrétem.
Setkání Jeníčků a Mařenek 2011 - VTZ s portrétem Jana Rosáka
Jan Rosák na VTZ 2011
Nositelé jmen Jan a Marie (i jednotlivě) se kdykoliv v průběhu dne mohou nechat zapsat do Perníkové matriky a aktivně se zúčastnit pokusu o překonání českého, evropského a světového rekordu (v disciplíně "největší setkání Jeníčků a Mařenek") z roku 2009, ověřovaného agenturou Dobrý den z Pelhřimova. V roce 2010 se rekord v setkání nositelů jmen Jan a Marie nepodařilo překonat. V Perníkové matrice se zaregistrovalo 147 Jeníčků a 114 Mařenek, tzn. celkem 261. K překonání rekordu z roku 2009 chybělo tedy 17 osob. Tak snad letos rekord opět padne.
Setkání Jeníčků a Mařenek 2010 - Jan Přeučil
Herec Jan Přeučil při registraci v Perníkové matrice
Zájemci o netradiční dárek si budou moci v Realitní kanceláři perníkových nemovitostí ® zakoupit perníkovou chaloupku včetně pozemku, čísla popisného a Výpisu z katastru perníkových nemovitostí ®. Je ideální třeba pro novomanžele ("ať mají kde bydlet"). Opravdovým a prozíravým "investorům" doporučujeme Pardubické zlato ® a Zlato z Pardubic ® !!!
O zábavu se kromě Muzea perníku s Perníkářskou dílnou Ježibaby postarají také "U všech čertů - útulna a občerstvovna", Červená Karkulka a Otesánkova mlsárna ®, kde budou létat do úst PEČENÍ HOLUBI převážně rostlinného původu.
Setkání se koná za každého počasí.
Nositelé jmen Jan nebo Marie, přijďte i jednotlivě či s rodinnými příslušníky a přáteli. Těšíme se na vás.

(šm)

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 01.07.2011 v 11:55 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm