[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

PERNÍKIÁDA s VŘSR zve nejširší veřejnost

Sportovní hry pro děti i dospělé připravené ve spolupráci s pardubickými skauty a oldskauty ze střediska POLARIS, při nichž jsou překonávány Velké Říjnové Sportovní Rekordy z minulých let.
Tato největší sportovní událost u Perníkové chaloupky bude odstartována za každého počasí výstřelem z ... (?) ve státní svátek 28. října v 10.00 hodin u Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora u Pardubic.
Z bohatého a veselého programu originálních soutěžních disciplín můžeme zmínit běh za drakem, hledání živé vody, čapí stoj na jedné noze, hod koštětem do dálky, liščí běh s pytlem zázvoru, popelení, hod oříšku do Popelčina střevíčku či obskakování žabí královny.
Vždy v celou hodinu budou vítězům minulé disciplíny předány krásné medaile, jejichž dřevěnou formu vyřezal ing. Oldřich Kvapil, nositel lidové tradice, a které napekla hodná paní Ježibaba, jež je hlavním sponzorem Perníkijského výboru.
Perníkiáda 2006
Perníkijská medaile
Soutěžit může každý příchozí, výsledky budou přepočítány podle věku a pohlaví soutěžícího, aby se odstranil případný handicap.
Startovné ani vstupné na Perníkiádu není vybíráno, ceny útěchy jsou zajištěny, koná se za každého počasí.
Místní gastronomickou specialitou jsou Pečení holubi, co nejlépe létají do úst v Otesánkově mlsárně. Opravdu prozíravým "investorům" doporučujeme k zakoupení originální perníkovou chaloupku včetně pozemku, čísla popisného a Výpisu z katastru perníkových nemovitostí, anebo zvláště oceňované Pardubické zlato a perníčky od Krále perníku.
V rámci doplňkového programu bude ke své návštěvě lákat i Muzeum perníku s ukázkou pečení staročeských dekorativních perníčků, občerstvení zajišťuje Červená Karkulka, jež se v Perníkové chaloupce schovává před vlkem, a útulna U všech čertů.

(šm)

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 06.10.2012 v 12:49 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm