[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

MUZEUM PERNÍKU zahajuje již 10. sezónu!

V Perníkové chaloupce pod hradem Kunětická hora u Pardubic navštivte v sobotu 2. března 2013 od 9 do 16.30 hodin oslavu 10. úředních narozenin paní Ježibaby, jež procitne z dvouměsíčního zimního spánku.
Každý vzdělaný člověk ví, že Ježibaba z Perníkové chaloupky děti nejí. To je jenom pomluva, že chtěla sníst Jeníčka a Mařenku! Bránila jen svůj majetek a oheň v peci zapálila dle pradávného moudra: Kdo lže a krade, do pekla se hrabe! Ohnivou cestou, skrz pec.
Ježibaba má ráda prasečí, a tak v den svého probuzení ze zimního spánku (od Silvestra) připravila pro sebe a pro návštěvníky Perníkové chaloupky VEPŘOVÉ HODY v útulně U všech čertů.
Probuzení a narozeniny Ježibaby 2011
Vepřové hody u Perníkové chaloupky 2011
Kdy se paní Ježibaba narodila doopravdy, nikdo s určitostí neví. Podle délky vousů a jiných příznaků lze usuzovat, že je jí již více než 750 let.
Perníkářská dílna Ježibaby
Ježibaba
Své 10. úřední narozeniny oslavi vesele tak jako dříve a s kulatým razítkem... Přijďte se přesvědčit! Uvidíte stovky krásných perníků, mistrovsky zdobených i vytlačovaných do dřevěných forem. Paní Ježibaba se na svůj velký den pečlivě připravila a dětem i dospělým bude předvádět své mistrovské umění. Dostane dort a určitě bude ráda pokud ji přijdete i vy k narozeninám osobně pogratulovat!
Vyvrcholením dne bude reprezentační PLES MEDU A PERNÍKU, který se uskuteční od 20 hodin v KD Hronovická ul. v Pardubicích.
Letos zavoní i medem, neboť představí a připomene nejlepší pardubické včelaře. Čestnou záštitu nad Plesem medu a perníku převzala MUDr. Štěpánka Fraňková, primátorka města Pardubic.
K tanci a poslechu bude hrát a zpívat kapela MAMUT s.r.o. z Broumova. Stejně jako vloni bude PERNÍKÁŘSKÝ BÁL moderovat Marie Schillerová.
Ples perníku aneb Perníkářský bál 2011
Ples medu a perníku
Program plesové zábavy také osobně na pódiu i na tanečním parketu okoření zástupci pardubických výrobců medového perníku: Goldfein CZ s.r.o., JaJa - Jarmila Janurová, Pavel Janoš a Petr Novotný.
Účastníky plesu jistě potěší folklorní soubor Baldrián z Pardubic a soutěžní ochutnávka kvalitní medoviny od pardubických včelařů.
Specialitou plesu bude OSTROV MEDU A PERNÍKU, na nějž přispěla i paní Ježibaba z Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou. Z výtěžku prodeje vstupenek bude podpořen výzkum fenoménu "Pardubický perník" ve Východočeském muzeu v Pardubicích, které aktuálně zve i na výstavu "Kavárny a cukrárny".
Vstupenky si můžete zakoupit ve všech prodejních místech systému TICKETPORTAL, v pardubických prodejnách perníku nebo v Pardubice Region Tourism pod Zelenou branou v Pardubicích.
Přejeme Vám příjemnou zábavu.
DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 26.02.2013 v 10:00 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm