[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Gingerbread Museum zve na Tlačenici perníku

Ve státní svátek svatého Václava 28. září představí GINGERBREAD MUSEUM v Perníkové chaloupce pod hradem Kunětická hora u Pardubic výsledky svého desetiletého historického výzkumu i sbírkové a dokumentační činnosti.
Malí i velcí návštěvníci si v rámci Svatováclavské tlačenice perníku budou moci zkusit vytlačit, vykrojit a upéci staročeský perníček - třeba právě ten s motivem českého krále.
Království perníku 2009 - Svatováclavská tlačenice perníku
Svatováclavská tlačenice perníku
Království perníku otevře své brány v 9 hodin ráno a po celý den až do 17 hodin budou mít příchozí návštěvníci možnost nejen nakoupit u řemeslných stánků, seznámit se s ukázkou tradičního zdobení perníčků či vidět šikovné ruce Mistra řezbáře pana ing. Oldřicha Kvapila při vyřezávání perníkových forem, ale k návštěvě bude lákat i Gingerbread Museum se svými expozicemi a s Perníkářskou dílnou Ježibaby (poslední prohlídka začne v 16.30 hodin) a Červená Karkulka.
Místní gastronomickou specialitou jsou Pečení holubi, které do úst nejlépe létají v Otesánkově mlsárně. Opravdu prozíravým investorům doporučujeme k zakoupení originální perníkovou chaloupku včetně pozemku, čísla popisného a Výpisu z katastru perníkových nemovitostí, anebo zvláště oceňované Pardubické zlato a perníčky od Krále perníku.
V případě nepříznivého počasí se program Tlačenice perníku uskuteční uvnitř budovy Perníkové chaloupky.
Přijďte, těšíme se na vás.

(šm)

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 21.09.2013 v 18:16 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm