[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Sváteční Kuňkání pod Kuňkou

Muzeum perníku zve nejširší veřejnost k návštěvě Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou ve státní svátek 17. listopadu od 9 do 16.30 hodin na tradiční akci “Kuňkání pod Kuňkou”.
Neformální setkání trampů, řezbářů a muzikantů, které zahájí Vánoce v Perníkové chaloupce, jež se oblékne do sváteční vánoční výzdoby. Tradiční vůni perníku doplní řada různě nazdobených vánočních stromečků a dekorací, přičemž vybíráme netradiční ozdoby ze slámy, papíru, provázků, nití, ovoce, lineckého pečiva a perníčků. Ozdoby, z nichž návštěvníka osloví zručnost a laskavá duše jejich tvůrců. V kamnech Perníkářské dílny Ježibaby hoří a praská dřevo, Medovému ráji dominuje tzv. Trojanovický betlém z perníku. Pro děti je zvlášť atraktivní Ježíškovo nebe (kde mohou zanechat Ježíškovi dopis s vánočním přáním) a ohnivé peklo pod Perníkovou chaloupkou pro všechny, co jako Jeníček a Mařenka "kradou jako straky"...
Novinkou letošního Kuňkání bude v 11.00 a ve 14.00 hodin pásmo hudby a poezie "BAREVNÉ TÓNY PODZIMU", které připravili Jan Orko Kratochvíl a PF Kvintet.
V průběhu dne provozovatelé Perníkové chaloupky představí projekt obnovy "skvostně upraveného " zámeckého parku v areálu Lovčího zámečku z přelomu 19. a 20. století, jehož uskutečnění zmařila nedávná nezákonná změna územního plánu lokality. Proti rozhodnutí Krajského úřadu Pardubického kraje ve správním řízení v pochybnostech (zda uvnitř oploceného areálu jsou anebo nejsou pozemky určené k plnění funkcí lesa), jehož výsledek byl předurčen nezákonnou dohodou dotčených orgánů s obcí Ráby, již byla podána žaloba k soudu. Žaloba proti usnesení zastupitelstva obce Ráby je v přípravě. Provozovatelé věří, že soudy jim dají za pravdu a že projekt bude moci být v příštích letech realizován.
Z filmu Myší svatba
ANIMÁČKY 2014
Ve 14.30 hodin můžete očekávat mimořádnou událost: premiéru hodinového pásma animovaných filmů pro děti "Animáčky 2014", které je připraveno do distribuce v kinech a které v Perníkové chaloupce představí jeho filmoví producenti.
Na "Kuňkání pod Kuňkou" se sejdou kamarádi z různých koutů republiky, kteří před návštěvníky Perníkové chaloupky spontánně podle své nálady předvedou své řezbářské umění, v příjemné pohodě si popovídají a zazpívají spolu se známou trampskou a folkovou kapelou PF Kvintet (Půl-ka + Fajado) nebo se sólovými muzikanty. Přitom slovo “kuňkání” má v Perníkovém hejtmanství mnoho významů a může označovat cokoliv, například zazpívat si, napít se dobrého piva či ponořit se do dobrého jídla...
Předvánoční pohlazení 2010
Kuňkání pod Kuňkou
Budete moci ochutnat místní gastronomickou specialitu s označením Pečení holubi, zájemci o netradiční vánoční dárek si budou moci v Realitní kanceláři perníkových nemovitostí zakoupit perníkovou chaloupku včetně pozemku, čísla popisného a Výpisu z katastru perníkových nemovitostí. Je ideální třeba pro novomanžele ("ať mají kde bydlet"). Pro opravdové a prozíravé "investory" doporučujeme Pardubické zlato a Zlato z Pardubic od Krále perníku.
O občerstvení se postarají Červená Karkulka, Otesánkova mlsárna a provozovna "U všech čertů - útulna a občerstvovna".
Medové zážitky z Perníkové chaloupky potěší všechny vaše smysly: zrak, sluch, hmat, čich i chuť.
"Kuňkání pod Kuňkou" se koná uvnitř budovy Perníkové chaloupky za každého počasí. Vstupné zdarma.

(šm)

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 09.11.2014 v 15:22 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm