[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Uložení Ježibaby k zimnímu spánku

Perníková chaloupka pod Kunětickou horou se připravuje na závěr 11. sezóny, která byla kvůli nezákonné změně územního plánu nejnáročnější.
Zatímco 23.12., na Štědrý den a 1. svátek vánoční 25. 12. bude Perníková chaloupka uzavřena, na následující dny mezi 10. a 16. hodinou až do konce roku jsou kromě standardní nabídky připraveny k ochutnání "Pečení holubi" a na Silvestra uložení Ježibaby k zimnímu spánku - slavnostní a veselé ukončení sezóny Muzea perníku před přestávkou (leden - únor), během níž budeme připravovat nové expozice.
Silvestrovské uložení Ježibaby k zimnímu spánku 2010 - sladké sny o dětech
Ježibaba
Na celý prosinec se GINGERBREAD MUSEUM v Perníkové chaloupce u hradu Kunětická hora nedaleko Pardubic obléká do sváteční vánoční výzdoby. Tradiční vůni perníku doplňuje řada různě nazdobených vánočních stromečků a dekorací, přičemž vybíráme netradiční ozdoby ze slámy, papíru, provázků, nití, ovoce, lineckého pečiva a perníčků. Ozdoby, z nichž návštěvníka osloví zručnost a laskavá duše jejich tvůrců. V kamnech Perníkářské dílny Ježibaby hoří a praská dřevo, Medovému ráji dominuje tzv. Trojanovický betlém z perníku. Pro děti je zvlášť atraktivní Ježíškovo nebe s ohnivým peklem pod Perníkovou chaloupkou pro všechny, co dle vzoru Jeníčka a Mařenky "kradou jako straky"...
Při poslední silvestrovské prohlídce Muzea perníku dne 31. prosince od 16 hodin budete moci mimo jiné ochutnat místní gastronomickou specialitu "Pečení holubi" a uvidíte, jak Ježibaba vyleze na pec, nařídí si budík na první sobotu v březnu a ulehne k zimnímu spánku.
Novou sezónu Muzea perníku zahájí dne 28. 2. 2015 tradiční Ples medu a perníku v Pardubicích, vstupenky jsou k dostání v obvyklých předprodejích.
Všem návštěvníkům děkujeme za přízeň v letošním roce a za vyjádřenou podporu v právním sporu o nezákonnou změnu územního plánu. Přejeme vám hlavně pevné zdraví a těšíme se na setkání v roce příštím. Věříme, že u soudu vyhrajeme.

(šm)

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 26.12.2014 v 15:26 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm